4-in-1 Blodstoppare

Cederroth

4-in-1 Blodstoppare är ett sterilt universalförband med fyra olika funktioner. Detta förband används för att stoppa blödningar, täcka sår, behandla brännskador och ge tillfälligt stöd vid skador. Förbandet har ett sårvänligt ytskikt som gör det lämpligt för flera typer av skador. Instruktioner och färgbilder är tryckta på förpackningen för enkel användning. Produkten är enkel att applicera och passar för akutvård vid olika typer av skador. Förbandet är idealiskt för användning i första hjälpen-kit och vid akutbehandling på arbetsplatser, i storkök eller på andra verksamheter med behov av snabb sårbehandling.

  • Sterilt universalförband med 4 funktioner i ett
  • Används för att stoppa blödningar och täcka sår
  • Kompressens ytskikt gör det lämpligt för brännskador
  • Färgillustrationer och instruktioner på förpackningen
  • Enkel att använda vid akutbehandling av skador

Passar för akutbehandling på arbetsplatser, restauranger, hotell eller andra miljöer där skador kan uppstå. Förbandet ger ett effektivt och snabbt skydd vid behov av första hjälpen.

Varumärke Cederroth
Vårt Art. Nr. 77194
Lev. Art. Nr. 1910
Antal st per krt 20 st
Antal krt per pall 84 st
EAN ST 7310610019105
EAN KRT 7310801910006

Vi har tyvärr ingen information för denna artikeln ännu , mer information kan finnas hos vår leverantör Orkla Wound Care AB.

Vi har tyvärr ingen information för denna artikeln ännu , mer information kan finnas hos vår leverantör Orkla Wound Care AB.