Espresso Bellezza Kaffebönor, 500 g

Zoegas

Söta och fylliga hela Espressobönor med fruktig karaktär från Zoega. Espresso Bellezza är en ljuvlig och mjuk espresso med smakrika aromer och len crema. Den är gjord på 100% Arabicabönor från Brasilien och Östafrika, där blandningen ger en ljuvlig mix av fruktiga toner som påminner om körsbär. Men förutom dessa två länder, finns även en tredje part... det är nämligen så att espresson ger en lång och fyllig eftersmak av mörk choklad där smaken kommer från Indiska bönor.

  • Espresso Bellezza från Zoégas med fruktig karakär.
  • Förpackning på 8x500g
  • Hela bönor som för bästa smak mals vid bryggning.

Klimatpåverkan Espresso Bellezza Kaffebönor #12355936

13,36 kg CO2e/kg

Produktion av Espresso Bellezza Kaffebönor 8 x 500 g från Zoegas motsvarar ca 59,19 kg av koldioxidutsläpp. Mer information om produktens miljöpåverkan och uträkningen hos Carbon Cloud

Varumärke Zoegas
Vårt Art. Nr. 62489
Lev. Art. Nr. 12355936
Antal st per krt 8 st
Antal krt per pall 40 st
EAN ST 7310731100737
EAN KRT 07310731202127
Zoegas
Ingredienser

INGREDIENSER: Hela kaffebönor för filterkaffe. Mörkrost.

Nestlé Sverige AB har angett ovanstående information i Validoo.

Vi har tyvärr ingen information för denna artikeln ännu , mer information kan finnas hos vår leverantör Nestlé Professional.

Andra som köpt har även handlat

Visa alla