Sortiment från Life by Follis
Life by Follis satsar på premiumte med spännande smaker och råvaror som väljs med både kvalitet och miljö i åtanke. Teet kommer från ett och samma plantage i Indien, vilket gör det till Single Estate, och företaget arbetar nära råvaran för att ha kontroll över hela vägen från teplanta till färdigt te.
Till teet används plantans två finaste översta blad och knopp, som plockas för att ge en djupare smak. Teet tillverkas enligt ortodox metod, vilket innebär att det får ta lite längre tid att brygga. Produkterna är ekologiska och Fairtrade-certifierade, med fokus på bra villkor för människorna bakom produktionen och hänsyn till miljön.
2,92 kr/st
#8546
6 x 20 st
350,90 kr
2,92 kr/st
#8583
6 x 20 st
350,90 kr
2,92 kr/st
#8547
6 x 20 st
350,90 kr
2,92 kr/st
#8507
6 x 20 st
350,90 kr
53,65 kr/st
#8724
6 x 20 st
321,90 kr


















