Peacemärke Jordgubb/Lakrits, 80 g
CandyPeople
Peacemärken Jordgubb Lakrits från CandyPeople är ett gelégodis med fantastiskt smak av jordgubbe och lakrits. De goda små bitarna har formen av ett fint fredsmärke och säljs i en praktisk påse så kunderna enkelt kan köpa med sig godiset hem. För försäljning i butik, godisaffär, kiosk, kontor, event eller förening.
Godis Peacemärken är en riktig klassiker som funnits länge på marknaden och som än idag älskas av både stora som små. Perfekt för kunder att äta när sötsuget smyger sig på under arbetsdagen, när de är på språng eller umgås med sina vänner. Ingen säger nej till den härliga smaken av jordgubb lakrits!
- Peacemärken Jordgubb Lakrits från CandyPeople
- Gelégodis med en härlig smak av lakrits och jordgubbe
- Innehåller nötgelatin
- För butik, kiosk, förening, event eller kontor.
Klimatpåverkan Peacemärke Jordgubb/Lakrits #5769
1,54 kg CO2e/kg
Produktion av Peacemärke Jordgubb/Lakrits 18 x 80 g från CandyPeople motsvarar ca 2,58 kg av koldioxidutsläpp. Mer information om produktens miljöpåverkan och uträkningen hos Carbon Cloud









