25 479 kunder utmanar livsmedelsbranschen 4,7 av 5 från 2049 omdömen Välj ditt pris helt utan avtal
Skapa konto

Kategorier

  • Färdiglagat
  • Kaffe, Te & Choklad
  • Juice, Saft & Hälsodrycker
  • Läsk, Kolsyrat & Stilla
  • Energi- & Sportdrycker
  • Drinkmixers
  • Öl, Vin & Sprit

Populära produkter

  • Kaffe
  • Te
  • Iskaffe
  • Juice
  • Fruktdryck
  • Lemonad
  • Smoothie
  • Kombucha
  • Läsk & Soda
  • Energidryck
  • Funktionsdryck

Populära varumärken

  • Löfbergs
  • Clean Drink
  • Kiviks Musteri
  • Coca Cola
  • Monin
  • Lavazza
  • Vitamin Well
  • Zoegas
  • Red Bull
  • NOCCO
  • Gevalia

Utvalt

Drycker med extra energi

Drycker med extra energi

Löfbergs Kafferapport 2025

Löfbergs Kafferapport 2025

Coca-Cola — En lokal produktion

Coca-Cola — En lokal produktion

Så här serverar du riktigt vasst kaffe!

Så här serverar du riktigt vasst kaffe!

Kategorier

  • Torrvaror
  • Konserver & Inläggningar
  • Smaksättning
  • Olja, Vinäger & Sås
  • Bröd
  • Ost, Mejeri & Ägg
  • Frukt & Grönt
  • Kött & Fågel
  • Chark & Delikatess
  • Fisk & Skaldjur
  • Vegetariskt
  • Färdiglagat
  • Juice, Saft & Hälsodrycker

Populära produkter

  • Fläskkött
  • Mjöl
  • Kryddor
  • Potatis
  • Frallor & Portionsbröd
  • Grönsakskonserver
  • Frukt
  • Kyckling
  • Fisk
  • Köttbullar
  • Grönsaker

Populära varumärken

  • Santa Maria
  • Pedros
  • Felix
  • Fontana
  • Magnihill
  • Zeta
  • El Taco Truck
  • McCain
  • Scan
  • Feldts Fisk
  • Guldfågeln

Utvalt

197 nya artiklar från Arla

197 nya artiklar från Arla

Det är viktigt med pickles

Det är viktigt med pickles

Lätt som en plätt

Lätt som en plätt

Populära färska korvar

Populära färska korvar

Kategorier

  • Chark & Delikatess
  • Färdiglagat
  • Bakverk & Dessert
  • Godis & Choklad
  • Chips & Salta Snacks
  • Bars & Hälsosnacks
  • Glass & Tillbehör
  • Tuggummin & Tabletter
  • Smörgåsar & Snabblunch
  • Snus

Populära produkter

  • Choklad
  • Chips
  • Bars
  • Godis
  • Nötter
  • Oliver
  • Popcorn
  • Ölkorv
  • Ris- & Majskakor
  • Torkad Frukt
  • Pinnglass

Populära varumärken

  • Marabou
  • SIA Glass
  • Estrella
  • Delicato
  • Triumf Glass
  • OLW
  • Gray's Bakery
  • Fazer Konfektyr
  • Göteborgs Kex
  • 3 Vänner
  • Barebells

Utvalt

Krispiga snacks

Krispiga snacks

Färdiga smörgåsar

Färdiga smörgåsar

Bakverk & Dessert

Bakverk & Dessert

Lördag hela veckan?

Lördag hela veckan?

Kategorier

  • Djur & Barn
  • Torkpapper & Kvittorullar
  • Städning & Rengöring
  • Påsar, Handskar & Matfilm
  • Förpackningar & Takeaway
  • Servetter & Dukning
  • Köks- & Serveringsutrustning
  • Kontors- & Butiksutrustning
  • Apotek
  • Tvål & Hygien
  • Hem & Fritid

Populära produkter

  • Rengöringsmedel
  • Matboxar & Lock
  • Kontorstillbehör
  • Servetter
  • Städutrustning
  • Kantiner & Tillbehör
  • Påsar
  • Engångsartiklar
  • Toalettpapper
  • Köksredskap
  • Kastruller & Stekpannor

Populära varumärken

  • Papstar
  • Hendi
  • ECOLAB
  • Tork
  • Vileda Professional
  • Coffee Queen
  • Kontor
  • Pibox
  • Grumme
  • Bio Gen Active
  • Häxan

Utvalt

Därför bör ni sälja kondomer

Därför bör ni sälja kondomer

Saknas det en slev?

Saknas det en slev?

Vem ska städa?

Vem ska städa?

Sånt som gör att man doftar gott

Sånt som gör att man doftar gott

Kategorier

  • Nyheter
  • Kampanjer
  • Kort datum
  • Hela sortimentet
  • Färskvaruorder

Populära produkter

  • Produktlanseringar
  • Nyheter i sortimentet
  • Ekologiskt
  • Veganskt

Aktuellt

  • Fisk & Skaldjur från Vinga Seafood
  • Kött från Lupum Foods
  • Kyckling från Flevogold
  • Frukt & Grönt
  • Allt från Smålands Skafferi

Utvalt

Erbjudande på elavtal

Erbjudande på elavtal

Allt från Smålands Skafferi

Allt från Smålands Skafferi

Fossilfria leveranser!

Fossilfria leveranser!

Kaffe för din arbetsplats

Kaffe för din arbetsplats

Populära kategorier

  • Bakverk & dessert från Delicato
  • Kryddor från Santa Maria
  • Proteinbars från Barebells
  • Choklad från Marabou
  • Frukt & grönt från Everfresh
  • Läsk från Coca Cola
  • Kaffe från Gevalia
  • Pasta från Rummo
  • Hundglass från Hugo & Celine
  • Köttbullar från Scan
  • Vegetariskt från Anamma

Populära varumärken

  • Vitamin Well
  • Löfbergs
  • Pepsi
  • Zeta
  • Zoegas
  • Lavazza
  • Pedros
  • NOCCO
  • ECOLAB
  • Gevalia
  • Coca cola

Nytt i sortimentet

  • Stens i Åseda
  • Lakrids by Bülow
  • Falköpings Mejeri
  • Nonnas Gelato
  • Kontor
  • Pukka
  • Papstar
  • Tvärskogs Vilt
  • Fröyja
  • Mino
  • Beijing8
  • Knäreds Kyckling

Utvalt

Vitamin Well

Vitamin Well

Delicato

Delicato

Picadeli

Picadeli

JM Kött & Chark

JM Kött & Chark

Topplista för

  • Restaurang
  • Café
  • Hotell & konferens
  • Servicehandel
  • Dagligvaruhandel
  • Detaljhandel
  • Grossist
  • Gym, träning & förening
  • Kontor & arbetsplats
  • Offentlig verksamhet
  • Produktion

Topplistor produkter

  • Skinka för butik
  • Läsk & Soda för kiosk
  • Kyckling för restaurang
  • Fika för kontor
  • Energidrycker för gym
  • Skaldjur för café
  • Frukt för butik
  • Matboxar & Lock för restaurang
  • Bars för kassalinjen
  • Rengöringsprodukter för offentlig verksamhet
  • Kaffe för café

Topplistor varumärken

  • JM Kött & Chark för restaurang
  • NOCCO för kiosk
  • Oatly för café
  • Delicato för kontor
  • Solsken för restaurang
  • SIA glass för butik
  • Barebells för gym
  • Santa Maria för restaurang
  • Löfbergs för café
  • Picadeli för butik
  • Lipton för kontor

Utvalt

Kakor och bullar till fika

Kakor och bullar till fika

Allt för frukthyllan

Allt för frukthyllan

Färdiglagat mellan möten

Färdiglagat mellan möten

Energidrycker till kylen

Energidrycker till kylen

Nollställ filter
  • Matvaror (46)
  • Dryck (19)
  • Tillbehör (7)
  • Snacks (5)
  • Torrvaror (6)
  • Konserver & Inläggningar (6)
  • Smaksättning (7)
  • Olja, Vinäger & Sås (6)
  • Grönsaker (11)
  • Sås (6)
  • Bakprodukter (5)
  • Funktionsdryck (5)
  • Kryddor (5)
  • Läsk & Soda (4)
  • Ärtor & Linser (4)
  • Drink & Mocktail (3)
  • Frukt (3)
  • Färdiglagade måltider (3)
  • Godis (3)
  • Energidrycker (2)
  • Glögg (2)
  • Paste (2)
  • Pennor (2)
  • Peppar (2)
  • Bönor (1)
  • Choklad (1)
  • Grönsakskonserv (1)
  • Juice (1)
  • Kaffe (1)
  • Korv (1)
  • Kulglass (1)
  • Köksredskap (1)
  • Lemonad (1)
  • Munvård (1)
  • Ost (1)
  • Papper & Block (1)
  • Rengöringsmedel (1)
  • Ris & Gryn (1)
  • Whiteboard (1)
  • Jäsmedel (2)
  • Mjöl (2)
  • Kondenserad mjölk (1)
  • Glutenfritt (7)
  • Mjölkfritt (8)
  • Laktosfritt (8)
  • Rumstempererat (57)
  • Färskt (14)
  • Fryst (6)
  • Kampanjer (2)
  • Nyheter (3)
  • Kort datum (2)
  • Ekologisk (7)
  • Everfresh (11)
  • Santa Maria (5)
  • Kontor (4)
  • Barebells (3)
  • Burk (21)
  • Kartong (11)
  • Påse (11)
  • Glasflaska (5)
  • Nej
    Hittade 77 sökresultat för

    Bikarbonat

    Vill du ha ett lägre pris?

    Flexibel låg fri fraktgräns eller ett riktigt spetsat pris? Du får högre fast rabatt på hela sortimentet om du kan beställa mer åt gången.

    Logga in
    Skapa konto

    Bikarbonat

    Santa Maria, 42 g
    Används som jäsmedel vid bakning och fungerar även som syrareglerare i matlagning.
    I lager
    Bikarbonat
    5,85 kr/st
    #100453
    14 x 42 g
    81,90 kr
    0 st

    Bikarbonat

    Santa Maria, 1100 g
    Bikarbonat används främst i kakor där brun färg önskas. På grund av att bikarbonat passar enbart i smet med syrlig tillsats.
    I lager
    Bikarbonat
    FSC-certifierad
    41,73 kr/kg
    #101229
    1100 g
    45,90 kr
    0 st

    Bikarbonat

    Natura, 500 g
    Det här bikarbonatet är en miljövänlig och effektiv städkompis för att rengöra textilier, neutralisera lukt och få kakel och porslin glänsande rena. Blanda med ättika eller citron för extra städkraft mot kalk och mögel.
    I lager
    Bikarbonat
    35,97 kr/kg
    #7290
    6 x 500 g
    107,90 kr
    0 st

    Soda GREEN

    Toxic Waste, 33 cl
    Syrlig läsk med smak av gröna frukter. 33 cl-burk med färgstark design. Ett lekfullt dryckesval för butik och café.
    I lager
    Soda GREEN
    -28%
    7,46 kr/st
    #TWDR001
    24 x 33 cl
    179,00 kr
    0 st

    Soda PURPLE

    Toxic Waste, 33 cl
    Kraftigt syrlig fruktläsk i 33 cl-burk. Färgstark och uppseendeväckande dryck för butik och café.
    I lager
    Soda PURPLE
    10,33 kr/st
    #TWDR002
    24 x 33 cl
    247,90 kr
    0 st

    Soda Juggiberri

    NÅBE, 33 cl
    Sockerfri kolsyrad soda med bärig smak av jordgubb och vanilj. Berikad med 5 g fiber per burk, B-vitaminer och kalcium. Alkoholfri dryck för café, kiosk och dagligvaruhandel.
    I lager
    Soda Juggiberri
    13,41 kr/st
    #NB7210-SE
    12 x 33 cl
    160,90 kr
    0 st

    Soda Lemonade EKO

    Naturfrisk, 25 cl
    Ekologisk kolsyrad läskedryck med fräsch citrussmak från danska Naturfrisk. Detta är ännu en 100 % ekologisk dryck utan tillsatt saocker från Naturfrisks spänannde sortiment.
    I lager
    Soda Lemonade
    EU ekologisk
    15,49 kr/st
    #31032
    12 x 25 cl
    185,90 kr
    0 st

    Sunny Soda BCAA

    NOCCO, 33 cl
    Nyhet år 2021 - NOCCO Sunny Soda. En funktionsdryck med smak av söt persika och syrliga hallon.
    I lager
    Sunny Soda BCAA
    Vegan
    17,00 kr/st
    #NC6350-SE
    24 x 33 cl
    407,90 kr
    0 st

    Apéro Soda Alkoholfri

    Stockholms Bränneri, 25 cl
    Alkoholfri sodadryck med apelsin och örter, perfekt som fördrink i barer, hotell och vid event.
    I lager
    Apéro Soda Alkoholfri
    19,52 kr/st
    #003
    24 x 25 cl
    468,48 kr
    0 st

    Shrub Soda Alkoholfri

    Stockholms Bränneri, 25 cl
    Kolsyrad och alkoholfri läsk med syra från ättiksextrakt och smak av rabarber, ingefära och mynta. Passar bra till mat eller som alkoholfritt alternativ i bar.
    I lager
    Shrub Soda Alkoholfri
    19,52 kr/st
    #624
    24 x 25 cl
    468,48 kr
    0 st

    Protein Soda Classic Cola

    Barebells, 35.5 ml
    Kolsyrad proteindryck med klassisk colasmak, koffein och B-vitaminer. Sockerfri dryck med cirka 10 g protein per burk, främst för vuxna kunder.
    I lager
    Protein Soda Classic Cola
    Nyhet
    22,16 kr/st
    #B1505
    12 x 35.5 ml
    265,90 kr
    0 st

    Protein Soda Raspberry Fizz

    Barebells, 35.5 ml
    Kolsyrad proteindryck med hallonsmak, koffein och B-vitaminer. Cirka 10 g protein per burk och 0 g sockerarter per 100 ml. För gym, servicehandel och caféer.
    I lager
    Protein Soda Raspberry Fizz
    Nyhet
    21,99 kr/st
    #B1506
    12 x 35.5 ml
    263,90 kr
    0 st

    Protein Soda Sweet Cherry

    Barebells, 35.5 ml
    Kolsyrad proteindryck med körsbärssmak, koffein och B-vitaminer. Sockerfri och med 10 g protein per burk. För gym, kiosk och servicehandel.
    I lager
    Protein Soda Sweet Cherry
    Nyhet
    21,99 kr/st
    #B1507
    12 x 35.5 ml
    263,90 kr
    0 st

    Rally Soda Turbo Tropic

    Tim Liljegren, 33 cl
    Frisk och fruktig läsk med tropisk smak, perfekt för caféer, kiosker, butiker och eventserveringar.
    Slutsåld – skickas tidigast 5/10
    Rally Soda Turbo Tropic
    12,41 kr/st
    #10081
    24 x 33 cl
    297,90 kr
    0 st

    Rally Soda Super Sunset

    Tim Liljegren, 33 cl
    Kolsyrad läsk med hallon och persika. Smaken är fruktig med mjuk sötma. Burkformat för dryckeskyl och take away.
    I lager
    Rally Soda Super Sunset
    12,41 kr/st
    #300018
    24 x 33 cl
    297,90 kr
    0 st

    Paprika Röd

    Everfresh, 5 kg
    Röd paprika är mindre besk och något sötare än sina gröna och gula vänner. Här finner du 5 kg röd paprika, vilket är en perfekt kvantitet för café restaurang och storkök.
    Färskvara
    Paprika Röd
    Kyld
    55,18 kr/kg
    #101707
    5 kg
    275,90 kr
    0 st

    Röda Linser EKO

    Saltå Kvarn, 2.5 kg
    Röda linser från Saltå Kvarn som är supergott att ha i soppor, pajer, grytor, pajer och röror. Behövs inte blötläggas innan kokning och är smidigt och snabbt att tillaga.
    I lager
    Röda Linser
    EU ekologiskKRAV-ekologiskNyckelhålsmärkt
    73,53 kr/kg
    #5861
    2.5 kg
    183,83 kr
    0 st

    Sojabönor Kärnor EKO

    Magnihill, 1000 g
    Frysta ekologiska sojabönor ifrån Magnihill. Passar perfekt i sallader eller som tillbehör till varma maträtter. Smaksätt gärna med lite citronsaft och flingsalt, eller med lite färska örter såsom dill.
    I lager
    Sojabönor Kärnor
    EU ekologisk
    Fryst
    81,98 kr/kg
    #33799
    5 x 1000 g
    409,90 kr
    0 st

    Sojabönor, gröna

    Dagens Rätt GRÖNT, 1000 g
    Frysta och gröna sojabönor för salladsbarer, caféer, restauranger och storkök. 100% mukimamebönor. Ätfärdiga direkt efter upptining.
    I lager
    Sojabönor, gröna
    Nyckelhålsmärkt
    Fryst
    64,98 kr/kg
    #1970
    5 x 1000 g
    324,90 kr
    0 st

    Röda Kidneybönor

    Monarch, 3.2 kg
    Röda Kineybönor i påse för smidigare hantering till restauranger, storkök, café och salladsenheter. Smakar gott i sallader, grytor eller som tillbehör.
    I lager
    Röda Kidneybönor
    20,31 kr/kg
    #28752
    5 x 3.2 kg
    324,90 kr
    0 st

    Salladsdressing Röd

    Pedros, 10 l
    Röd salladsdressing från Pedros. Utmärkt till pizzasalladen eller rödkålsalladen. Klar att tillsättas direkt. Dressingen hjälper kålsalladen att bevara sin färg samtidigt som den bidrar med sin goda smak.
    I lager
    Salladsdressing Röd
    120,28 kr/st
    #50521
    10 l
    120,28 kr
    0 st

    Röda Linser EKO

    Zeta, 380 g
    Röda linser har en fin nötig ton och fast konsistens, vilket gör dem perfekta för grytor, soppor och risotto. Snabba att tillaga och mångsidiga i köket.
    I lager
    Röda Linser
    EU ekologisk
    14,31 kr/st
    #3133
    16 x 380 g
    228,90 kr
    0 st

    Röda Hjärtan

    Aroma Konfektyr, 385 g
    Röda hjärtan från Aroma Konfektyr. Söta sockrade geléhjärtan i mjuk konsistens tillverkade i Sverige. Utmärkt gåva och bjud-konfektyr paketerade i tillatalande hjärtaskar.
    I lager
    Röda Hjärtan
    33,24 kr/st
    #48
    10 x 385 g
    332,39 kr
    0 st

    Röd Quinoa EKO

    Tage Lindblom, 2.5 kg
    Ekologisk och glutenfri röda quinoa! Denna näringsrika quinoa är en utmärkt källa till både fiber och protein och passar perfekt som ett hälsosamt komplement till ris, pasta och potatis.
    Slutsåld – skickas tidigast 5/10
    Röd Quinoa
    EU ekologisk
    72,76 kr/kg
    #60011
    2.5 kg
    181,90 kr
    0 st

    Röda Remmar

    Wild Drinkmix, 33 cl
    En söt och syrlig drinkmix som fångar smaken av klassiska röda remmar-godiset. Enkel att servera och perfekt för att ge gästerna en nostalgisk smakupplevelse. Populär vid alla tillfällen.
    I lager
    Röda Remmar
    18,33 kr/st
    #1001
    24 x 33 cl
    439,90 kr
    0 st

    Tomat Röd

    Everfresh, 2 kg
    Saftiga och fräscha tomater som ger varje rätt en extra smakboost. Perfekta för sallader, såser eller att njuta av som de är. Fyller ditt kök med färg och naturlig sötma.
    Färskvara
    Tomat Röd
    Kyld
    38,45 kr/kg
    #108217
    2 kg
    76,90 kr
    0 st

    Pods espresso

    KRIFI
    Espressopods för E.S.E.-maskiner med rund smak och enkel hantering. Ett smidigt alternativ för hotell, kontor och caféer med behov av portionskaffe.
    I lager
    Pods espresso
    2,87 kr/st
    #PV-02117
    150 st
    429,90 kr
    0 st

    Mushroom Soy

    Mrs Cheng, 150 ml
    Mörk svampsoja med fyllig umamismak. Används för att ge djup i wok, marinader och vegetariska rätter – ett kraftfullt smakval i asiatisk matlagning.
    I lager
    Mushroom Soy
    93,28 kr/l
    #538842
    12 x 150 ml
    167,90 kr
    0 st

    Japanese Soy

    Mrs Cheng, 150 ml
    Ljus japansk sojasås med balanserad smak. Ett mångsidigt val för kök eller butik.
    I lager
    Japanese Soy
    13,99 kr/st
    #538845
    12 x 150 ml
    167,90 kr
    0 st

    Röd Currypasta

    Santa Maria, 110 g
    Kryddig paste med röd chili, vitlök och citrongräs. Ger hetta och smak till grytor, wok och soppor.
    I lager
    Röd Currypasta
    16,09 kr/st
    #200527
    10 x 110 g
    160,90 kr
    0 st

    Röda Linser

    Risenta, 500 g
    Torkade röda linser som kokas utan blötläggning. Faller sönder vid tillagning och ger naturlig redning i soppor och grytor. Smidigt val för snabb och näringsrik matlagning.
    I lager
    Röda Linser
    21,82 kr/st
    #1003826
    6 x 500 g
    130,90 kr
    0 st

    Mods Sås

    Mods magiska sås, 250 ml
    Kryddig och aromatisk matlagningssås med chili och thailändska örter. Produkten underlättar tillagning av wok, tofu och marinader.
    I lager
    Mods Sås
    54,16 kr/st
    #300027
    12 x 250 ml
    649,90 kr
    0 st

    Grapefrukt röd

    Everfresh
    Storpack med färska citrusfrukter anpassade för hög förbrukning. Passar lika bra till juice som i rätter eller grillade för mer sötma. Smaken balanserar frisk syra med naturlig sötma.
    Färskvara
    Grapefrukt röd
    Kyld
    7,35 kr/st
    #117363
    40 st
    293,90 kr
    0 st

    Plommon röda

    Dole, 500 g
    Färska röda plommon i smidig 500 g-förpackning, levererade i flerpack för enkel hantering. Söt smak med lätt syra och saftig konsistens. Passar både som snack och i olika rätter.
    Färskvara
    Plommon röda
    Kyld
    27,79 kr/st
    #110856
    10 x 500 g
    277,90 kr
    0 st

    Peppar röd

    Everfresh, 3 kg
    Färsk röd paprika i praktisk storförpackning för kök och butik. Söt smak och saftig konsistens gör den användbar både rå och tillagad. Enkel att arbeta med i allt från sallader till varma rätter.
    Färskvara
    Peppar röd
    Kyld
    91,97 kr/kg
    #105796
    3 kg
    275,90 kr
    0 st

    Peppar röd

    Everfresh, 40 g
    Färsk röd chili med balanserad hetta som ger både sting och färg i matlagningen. Passar i allt från grytor till topping. Smaken är fyllig med en lätt söt ton.
    Färskvara
    Peppar röd
    Kyld
    12,16 kr/st
    #117442
    12 x 40 g
    145,90 kr
    0 st

    Röd Currypasta

    Santa Maria, 470 g
    Ger såser, wok, grytor och soppor kryddstark karaktär och hetta. Röd currypasta är tillverkat av röd chilipeppar och är lika viktigt i det thailändska köket som sill på svenska högtider.
    I lager
    Röd Currypasta
    138,09 kr/kg
    #4656
    470 g
    64,90 kr
    0 st

    Röda Linser

    Go green, 4 kg
    Protein- och fiberrika Röda Linser från GoGreen. Utsökta att blanda i vegetariska biffar eller sallader. Dessa skalade, delade och torkade linser är dessutom nyckelhålsmärkta och har en kort koktid.
    I lager
    Röda Linser
    43,73 kr/kg
    #101373
    4 kg
    174,90 kr
    0 st

    Tomat Röd M

    Everfresh, 6 kg
    Röda tomater i storpack för restaurang, café och storkök. Tomaten är det populära syskonet i samma familj som aubergine och paprika. Nu hittar man ju tomater i det mesta och de odlas världen över i olika sorter och varianter. Den här artikeln är helt vanliga röda tomater, för dig som är ute efter det.
    Färskvara
    Tomat Röd M
    Kyld
    40,98 kr/kg
    #106582
    6 kg
    245,90 kr
    0 st

    Paprika röd tärnad EKO

    Magnihill, 2.5 kg
    Röd Paprika tärnade i 10x10mm bitar från Magnihill. Färskfrysta vilket innebär att paprikan bibehållit sin fina smak i så stor utsträckning som möjligt. Perfekt för grytor, sallader och pizza.
    I lager
    Paprika röd tärnad
    EU ekologiskKRAV-ekologisk
    Fryst
    51,38 kr/kg
    #33707
    2 x 2.5 kg
    256,90 kr
    0 st

    Riven Röd Cheddar

    Tage Lindblom, 2 kg
    Riven Röd Cheddar från Tage Lindblom. Denna rivna osten har många användningsområden, toppa din pizza eller ha i din sallad, andvänd din kreativitet! Säljs i storpack för restauranger, storkök och cafe.
    Beställningsvara - skickas tidigast 9/10
    Riven Röd Cheddar
    Kyld
    114,45 kr/kg
    #71065
    2 kg
    228,90 kr
    0 st

    Skärbräda RÖD 60x40cm

    Hendi
    Hendis skärbräda (600x400 mm, röd) - Ge ditt kök en färgklick med denna livliga skärbräda.
    I lager
    Skärbräda RÖD 60x40cm
    352,90 kr/st
    #825617
    1 st
    352,90 kr
    0 st

    Fint salt med jod

    JOZO, 600 g
    Salt med jod är ett lättrinnande och lättlösligt bordssalt med extra fin konsistens! Perfekt för att lyfta smaken på matlagningen.
    Slutsåld – skickas tidigast 6/10
    Fint salt med jod
    -10%
    13,99 kr/st
    #5221
    8 x 600 g
    111,90 kr
    0 st

    Söt Citron Glass

    Väddö Gårdsmejeri, 500 ml
    Svensktillverkad glass smaksatt med söt citron tillverkad på dagsfärsk mjölk från Väddö Gårdsmejeri.
    Slutsåld – skickas tidigast 5/10
    Söt Citron Glass
    Fryst
    54,99 kr/st
    #211
    12 x 500 ml
    659,90 kr
    0 st

    Sötad Kondenserad Mjölk

    Rainbow, 397 g
    Sötad kondenserad mjölk med krämig och söt sirapsliknande konsistens. Perfekt för fudge, key lime pie och i kaffe. Kan enkelt kokas till karamelliserad mjölk för fylliga desserter och kolakräm.
    I lager
    Sötad Kondenserad Mjölk
    29,58 kr/st
    #206009
    24 x 397 g
    709,90 kr
    0 st

    Röd Druva Juice

    Fontana, 1 l
    En smakrik röd druvjuice som passar perfekt både som måltidsdryck och i drinkar. Lång hållbarhet och kan förvaras i rumstemperatur oöppnad, idealisk för restauranger och caféer.
    I lager
    Röd Druva Juice
    22,16 kr/st
    #17515
    12 x 1 l
    265,90 kr
    0 st

    Tomat Cocktail Röd

    Everfresh, 250 g
    Små, saftiga tomater som passar perfekt för sallader, snacks eller som tillbehör. Deras naturliga sötma och fräscha textur gör dem till ett enkelt och gott val för varje måltid.
    Färskvara
    Tomat Cocktail Röd
    Kyld
    24,66 kr/st
    #115663
    9 x 250 g
    221,90 kr
    0 st

    Druva Röd Kärnfri

    Everfresh, 500 g
    Saftiga och krispiga bär utan kärnor, perfekt för snacks eller sallader. Dessa naturligt smakrika druvor ger en fräsch touch till varje måltid, idealiska för både företag och kunder.
    Färskvara
    Druva Röd Kärnfri
    Kyld
    23,59 kr/st
    #118581
    10 x 500 g
    235,90 kr
    0 st

    Whiteboardpenna Artline Röd

    Kontor
    Röd whiteboardpenna med rund spets som ger tydliga linjer. Snabbtorkande och lätt att sudda bort – perfekt för möten och planering på kontor.
    I lager
    Whiteboardpenna Artline Röd
    29,27 kr/st
    #ART051910
    1 st
    29,27 kr
    0 st

    Alkoholfri Röd Glögg

    Herrljunga Cider, 75 cl
    En alkoholfri glögg med klassiska julkryddor i glasflaska. Passar för säsongssortimentet i butiker. Har en söt och kryddig smakprofil.
    I lager
    Alkoholfri Röd Glögg
    25,83 kr/st
    #3310
    12 x 75 cl
    309,90 kr
    0 st

    Fint Salt med Jod

    JOZO, 125 g
    Detta extra finkorniga salt med tillsatt jod rinner lätt och fäster bra på maten. Perfekt för snabb smaksättning av exempelvis ägg eller popcorn.
    I lager
    Fint Salt med Jod
    8,54 kr/st
    #3677
    24 x 125 g
    204,90 kr
    0 st

    Röda Hjärtan Sockrade

    Aroma Konfektyr, 4 kg
    Här erbjuds klassiskt sockrat gelégodis i en praktisk låda för verksamheter med hög åtgång. Produkten passar utmärkt för lösviktsförsäljning.
    Beställningsvara - skickas tidigast 7/10
    Röda Hjärtan Sockrade
    54,73 kr/kg
    #7318
    4 kg
    218,90 kr
    0 st

    Kina Röd Snacks

    Fazer Konfektyr, 150 g
    Chokladdoppade majspuffar i påse med krispig konsistens och söt smak av kakao och mjölk.
    Slutsåld – skickas tidigast 2/10
    Kina Röd Snacks
    29,33 kr/st
    #404731
    15 x 150 g
    439,90 kr
    0 st

    Kola Söt Lakrits

    Pärlans Konfektyr, 80 g
    Mjuk gräddkola med söt lakrits och lätt sälta av havssalt. Kokad på grädde, smör och socker med kalabrisk lakrits. För café, servicehandel och butik.
    I lager
    Kola Söt Lakrits
    BÄST FÖRE 2026-11-06
    53,63 kr/st
    499,90 kr
    #427
    8 x 80 g
    429,00 kr
    0 st

    Shakesallad Kyckling/Soja

    Picadeli, 265 g
    Innehållet består av marinerat svart ris, kyckling och kålmix med en asiatisk dressing. Måltiden blandas genom att skakas i förpackningen.
    Färskvara
    Shakesallad Kyckling/Soja
    Kyld
    42,90 kr/st
    #13607
    265 g
    42,90 kr
    0 st

    Mellanrumsborste 0,5mm Röd

    TePe
    Mellanrumsborste med röd färgkod och 0,5 mm borststorlek. Rengör där tandborsten inte når och kan användas runt implantat, kronor och broar.
    I lager
    Mellanrumsborste 0,5mm Röd
    26,99 kr/st
    #131630
    10 x 6 st
    269,90 kr
    0 st

    Fint Hushållssalt med Jod

    Falksalt, 600 g
    Finkornigt hushållssalt med jod för jämn sälta. Små kristaller löser sig snabbt och sprids jämnt. Passar matlagning, bakning och som bordssalt.
    Slutsåld – skickas tidigast 1/10
    Fint Hushållssalt med Jod
    11,59 kr/st
    #1524
    15 x 600 g
    173,90 kr
    0 st

    Finkornigt Salt med Jod

    Falksalt, 1 kg
    Finkornigt jodberikat hushållssalt med små kristaller som löser sig snabbt. För matlagning, bakning och bordssalt i restaurangkök, caféer och dagligvaruhandel.
    I lager
    Finkornigt Salt med Jod
    11,99 kr/st
    #15006
    10 x 1 kg
    119,90 kr
    0 st

    Salt Fint utan Jod

    Falksalt, 12.5 kg
    Finkornigt salt utan jod för matlagning och bordservering. Fina kristaller som löser sig jämnt och fungerar till bakning, vardagsmat och gravning av lax.
    Slutsåld – skickas tidigast 1/10
    Salt Fint utan Jod
    11,91 kr/kg
    #1539
    12.5 kg
    148,90 kr
    0 st

    Soja Sesam Dippsås

    Beijing8, 1.1 l
    Soja- och sesamdippsås med salt, nötig och fyllig smak. Används till dumplings, bao buns och asiatiska smårätter. Mindre konsumentförpackning för butik och café.
    I lager
    Soja Sesam Dippsås
    145,44 kr/l
    #49102
    6 x 1.1 l
    959,90 kr
    0 st

    Paprika, grillad röd

    Zeta, 1.6 kg
    Grillad mild paprika av prima kvalitet. Smakrik men ändå mild och söt.
    I lager
    Paprika, grillad röd
    137,47 kr/kg
    #5202
    2 x 1.6 kg
    439,90 kr
    0 st

    Lök Röd 60/80

    Everfresh, 10 kg
    Rödlök i storpack 6 KG för restaurang, storkök och butiker. Lök tillhör familjen liljeväxter och just den röda sorten är särskilt god i sallader. Personligen gillar jag den rå och hackad.
    Färskvara
    Lök Röd 60/80
    Flagga Sverige
    Kyld
    12,99 kr/kg
    #105445
    10 kg
    129,90 kr
    0 st

    Tomat Kvist Röd L

    Everfresh, 5 kg
    Kvisttomater har fått sitt namn från att de sitter kvar på sin kvist. Här finner du färska och röda kvisttomater för café, restaurang coh storkök.
    Färskvara
    Tomat Kvist Röd L
    Kyld
    30,18 kr/kg
    #111436
    5 kg
    150,90 kr
    0 st

    Limón del Sol BCAA

    NOCCO, 33 cl
    NOCCOs Summer Edition 2020 är äntligen här! De fräscha citrussmakerna för årets sommarsmak tar sinnena till varmare breddgrader, där randiga parasoll vajar i vinden och vardagen känns lugn och harmonisk.
    I lager
    Limón del Sol BCAA
    Vegan
    17,00 kr/st
    #NC6310-SE
    24 x 33 cl
    407,90 kr
    0 st

    Röda Hot Dog Pölser

    GØL, 62 g
    Röda Hot Dog Pölser från Gøl för restaurang, korvkiosk och hotell. Dessa riktigt goda korvar med insperation från Danmark är smidiga att tillaga och passar till många tillfällen.
    I lager
    Röda Hot Dog Pölser
    Fryst
    90,71 kr/kg
    #70110675
    80 x 62 g
    449,90 kr
    0 st

    Nudlar Soba Cup Classic

    Nissin, 90 g
    En smakfull upplevelse från det japanska street food-köket. Dessa oemotståndliga yakisobanudlar med en välsmakande sås ger den perfekta balansen mellan traditionell japansk smak och enkelhet. Nudlarna är snabba och enkla att tillaga, bara tillsätt varmt vatten.
    I lager
    Nudlar Soba Cup Classic
    27,36 kr/st
    #46512
    8 x 90 g
    218,90 kr
    0 st

    Nudlar Soba Cup Chili

    Nissin, 92 g
    Dessa nudlar har en unik och smakrik bas tillsammans med chili, fint skurna grönsaker och kryddor. Ingredienserna skapar en explosiv smakupplevelse och ger middagen, luchen eller mellanmålet den perfekta balansen mellan hetta och kryddighet. Nudlarna är enkla att tillaga och förvara, vilket gör dem lämpliga för restauranger, kiosker och caféer. Du tillagar nudlarna genom att tillsätta varmt vatten. Efter bara ett par minuter har du en varm och god måltid!
    I lager
    Nudlar Soba Cup Chili
    Vegan
    27,36 kr/st
    #46513
    8 x 92 g
    218,90 kr
    0 st

    God Jul Glögg Alkoholfri

    Saturnus, 75 cl
    Alkoholfri glögg med klassisk kryddig smak och druvjuicebas. En mild och värmande dryck för både stora och små vid vinterstunder.
    I lager
    God Jul Glögg Alkoholfri
    23,91 kr/st
    #12100
    12 x 75 cl
    286,90 kr
    0 st

    Lök Röd 45/60

    Everfresh, 1 kg
    Fräsch rödlök som lyfter varje rätt! Perfekt för sallader, smörgåsar eller som smakförstärkare i matlagning.
    Färskvara
    Lök Röd 45/60
    Flagga Sverige
    Kyld
    18,90 kr/kg
    #123047
    1 kg
    18,90 kr
    0 st

    Märkpenna 100 Permanent Röd

    Kontor
    Röd permanent märkpenna med skarpa linjer. Fäster på flera ytor och torkar snabbt utan att smeta.
    I lager
    Märkpenna 100 Permanent Röd
    24,92 kr/st
    #511103
    1 st
    24,92 kr
    0 st

    Märkpenna 400 Permanent Röd

    Kontor
    Röd permanent märkpenna med rund spets. Snabbtorkande bläck som fäster på plast, metall och kartong.
    I lager
    Märkpenna 400 Permanent Röd
    24,92 kr/st
    #511189
    1 st
    24,92 kr
    0 st

    TIPO 00 RÖD SACCOROSSO

    Caputo, 5 kg
    Kraftigt vetemjöl Tipo 00 i förpackning på 5 kg. W-värde 300–320 för lång kalljäsning. Klarar en hög vattenabsorption över 65 procent. Passar caféer och som konsumentförpackning.
    Restnoterad hos leverantör
    TIPO 00 RÖD SACCOROSSO
    17,78 kr/kg
    #CAP-SAC-05
    5 kg
    88,90 kr
    0 st

    TIPO 00 RÖD SACCOROSSO

    Caputo, 25 kg
    Starkt vetemjöl Tipo 00 i säck på 25 kg. W-värde 300–320 med proteinhalt på 13,0 procent. Anpassat för kalljäsning i 24 till 48 timmar. Klarar hög hydrering utan att degen kollapsar.
    I lager
    TIPO 00 RÖD SACCOROSSO
    15,04 kr/kg
    #CAP-SAC-25
    25 kg
    375,90 kr
    0 st

    Röda Vinbär Summer Edition

    Vitamin Well, 50 cl
    Stilla lågkaloridryck med smak av röda vinbär. Berikad med vitaminer och mineraler, bland annat magnesium, zink och selen. 500 ml-flaska för kyld portionsförsäljning.
    I lager
    Röda Vinbär Summer Edition
    BÄST FÖRE 2026-11-01
    13,25 kr/st
    188,90 kr
    #1350
    12 x 50 cl
    159,00 kr
    0 st

    Paprikamix strimlad röd/grön/gul EKO

    Magnihill, 2500 g
    KRAV-märkt paprikamix i storpack, fryst i strimlor ifrån Magnihill. I denna färgglada paprikamix så får du en blandning av röd, grön och gul paprika
    I lager
    Paprikamix strimlad röd/grön/gul
    EU ekologiskKRAV-ekologisk
    Fryst
    56,38 kr/kg
    #33706
    2 x 2500 g
    281,90 kr
    0 st

    Dark Soy & Garlic Cooking Sauce

    Santa Maria, 100 g
    Smaksättningssås med mörk soja och vitlök som ger fyllig smak vid stekning. Perfekt till Asian Bao Buns och wok.
    I lager
    Dark Soy & Garlic Cooking Sauce
    14,83 kr/st
    #200752
    12 x 100 g
    177,90 kr
    0 st

    Post-it lappar Kub 76x76mm Rosa/Röd

    Kontor
    Självhäftande notiskub i rosa och rött, 76x76 mm. Perfekt för snabba anteckningar och påminnelser på kontor.
    I lager
    Post-it lappar Kub 76x76mm Rosa/Röd
    53,14 kr/st
    #524200
    1 st
    53,14 kr
    0 st

    Matvaror

    Torrvaror
    Bakprodukter (118)Pasta & Nudlar (93)Ris & Gryn (41)Frön & Kärnor (27)Granola (15)
    Visa alla produkttyper
    Konserver & Inläggningar
    Grönsakskonserv (98)Oliver (30)Bönor (26)Kokosgrädde & Kokosmjölk (10)Fiskkonserver (9)
    Visa alla produkttyper
    Smaksättning
    Kryddor (311)Fond (27)Marinad & Glaze (22)Buljong (20)Honung, Sirap & Sötningsmedel (17)
    Visa alla produkttyper
    Olja, Vinäger & Sås
    Sås (279)Olja (59)Sylt, Mos, Marmelad & Gelé (40)Vinäger (24)Ketchup (22)
    Visa alla produkttyper
    Bröd
    Frallor & Portionsbröd (74)Tortilla & Taco (34)Limpor (27)Hamburgerbröd (21)Pitabröd & Tunnbröd (12)
    Visa alla produkttyper
    Ost, Mejeri & Ägg
    Ost (255)Yoghurt (59)Grädde (52)Smör (51)Mjölk (50)
    Visa alla produkttyper
    Frukt & Grönt
    Grönsaker (123)Frukt (57)Rotfrukter (48)Bär (47)Färska örter & Kryddor (20)
    Visa alla produkttyper
    Kött & Fågel
    Fläskkött (85)Kyckling (76)Nötkött (50)Hamburgare (30)Färs (29)
    Visa alla produkttyper
    Chark & Delikatess
    Korv (177)Ölkorv (61)Skinka (60)Salami (47)Bacon & Fläsk (31)
    Visa alla produkttyper
    Fisk & Skaldjur
    Fisk (106)Skaldjur (35)Kaviar (6)Fiskkonserver (3)Musslor (3)
    Visa alla produkttyper
    Vegetariskt
    Hamburgare (22)Filéprodukter (16)Korv (15)Färs (14)Köttbullar (11)
    Visa alla produkttyper
    Färdiglagat
    Färdiglagade måltider (212)Pizza (129)Måltids komponenter (69)Pommes frites (30)Pannkakor, Plättar & Våfflor (24)
    Visa alla produkttyper
    Juice, Saft & Hälsodrycker
    Soppa & Kräm (1)
    Visa alla produkttyper

    Snacks

    Chark & Delikatess
    Julgåvor (3)
    Visa alla produkttyper
    Färdiglagat
    Färdiglagade måltider (1)
    Visa alla produkttyper
    Bakverk & Dessert
    Kakor & Söta kex (131)Kondisbitar (95)Tårtor & Dessertpaj (93)Mjuka kakor (61)Muffins (35)
    Visa alla produkttyper
    Godis & Choklad
    Choklad (375)Godis (339)
    Visa alla produkttyper
    Chips & Salta Snacks
    Chips (220)Nötter (121)Ostbågar & Former (65)Salta Kex (37)Popcorn (27)
    Visa alla produkttyper
    Bars & Hälsosnacks
    Bars (217)Torkad frukt (55)Proteinpulver & Tillskott (29)Pudding (9)Gröt (2)
    Visa alla produkttyper
    Glass & Tillbehör
    Kulglass (248)Pinnglass (172)Glassås & Strössel (48)Mjukglass (24)Rån & Bägare (17)
    Visa alla produkttyper
    Tuggummin & Tabletter
    Halstabletter (27)Tuggummin (26)Energitabletter (1)
    Visa alla produkttyper
    Smörgåsar & Snabblunch
    Smörgåsar färdiga (47)Smörgåstårtor (14)Wraps & Burritos (11)
    Visa alla produkttyper
    Snus
    Snus (19)
    Visa alla produkttyper

    Dryck

    Färdiglagat
    Färdiglagade måltider (1)
    Visa alla produkttyper
    Kaffe, Te & Choklad
    Kaffe (266)Te (163)Iskaffe (34)Chokladdryck (24)Iste (19)
    Visa alla produkttyper
    Juice, Saft & Hälsodrycker
    Fruktdryck (142)Juice (115)Lemonad (59)Must (38)Saft (38)
    Visa alla produkttyper
    Läsk, Kolsyrat & Stilla
    Läsk & Soda (309)Vatten (108)Cider (20)
    Visa alla produkttyper
    Energi- & Sportdrycker
    Energidrycker (297)Funktionsdryck (157)Proteinshakes (64)
    Visa alla produkttyper
    Drinkmixers
    Syrup (49)Tonic (30)Is (24)Drink & Mocktail (13)
    Visa alla produkttyper
    Öl, Vin & Sprit
    Vin (139)Sprit (115)Öl (44)Drink & Mocktail (26)Cider (6)
    Visa alla produkttyper

    Tillbehör

    Djur & Barn
    Barnmat (42)Hundgodis (21)Blöjor (17)Kattmat (15)Hundmat (9)
    Visa alla produkttyper
    Torkpapper & Kvittorullar
    Torkpapper (21)Toalettpapper (17)Dispensers (12)Kvittorullar (4)
    Visa alla produkttyper
    Städning & Rengöring
    Rengöringsmedel (94)Städutrustning (29)Maskindiskmedel (21)Handdiskmedel (13)Sköljmedel (13)
    Visa alla produkttyper
    Påsar, Handskar & Matfilm
    Påsar (47)Matfilm & Aluminiumfolie (20)Handskar (9)
    Visa alla produkttyper
    Förpackningar & Takeaway
    Matboxar & Lock (79)Engångsartiklar (59)Muggar & Lock (40)Pizzakartonger (9)Transportlådor (3)
    Visa alla produkttyper
    Servetter & Dukning
    Servetter (63)Ljus (21)Bordsdukar (5)Dispensers (1)
    Visa alla produkttyper
    Köks- & Serveringsutrustning
    Köksredskap (59)Kantiner & Tillbehör (29)Porslin & Glas (19)Reservdel kaffebryggare (18)Kaffebryggare (15)
    Visa alla produkttyper
    Kontors- & Butiksutrustning
    Kontorstillbehör (22)Skyltar & Märkning (17)Arkivering & Organisation (14)Pennor (12)Papper & Block (11)
    Visa alla produkttyper
    Apotek
    Första Hjälpen (52)Sex & Lust (28)Mensskydd (20)Hårborttagning (13)Vätskeersättning (9)
    Visa alla produkttyper
    Tvål & Hygien
    Bad- & Duschprodukter (70)Munvård (59)Handtvålar (56)Hygienartiklar (52)Hudkräm (22)
    Visa alla produkttyper
    Hem & Fritid
    Leksaker (66)Fest & Kalas (19)Glödlampor (19)Batterier (16)Brandskyddsutrustning (13)
    Visa alla produkttyper
    Köp- och leveransvillkor

    Beställningar före lunch skickas samma dag och levereras normalt dagen efter, om du befinner dig mellan Ystad och Uppsala. Vi tar väl hand om dina personuppgifter och tar din personliga integritet på största allvar.

    Läs våra användarvillkor Läs vår sekretesspolicy

    Kundservice

    Du hittar svaret på några av de vanligaste frågorna och kontaktmöjligheter till oss via knappen här nedanför.

    Gå till Kundservice

    Information

    • Om oss
    • Vanliga frågor
    • Kundservice
    • Nyheter
    • Bli kund
    • Återställ lösenord
    • Klimatkompenserad transport
    • För investerare
    • Mixpallen

    Sortiment

    • Våra leverantörer
    • Bli leverantör
    • Alla produkter
    • Kampanjer
    • Out of Date
    • Produkttips

    Grossist för

    • Restaurang
    • Cafe
    • Hotell & konferens
    • Kontor/arbetsplats
    • Gym/träning/förening
    • Dagligvaruhandel
    • Livsmedelsproduktion
    • Offentlig verksamhet
    • Servicehandel
    • Detaljhandel
    • Grossist

    Öppen handel

    • Alternativ livsmedelsgrossist
    • Rikstäckande grossist
    • Referenskunder
    • Välj ditt pris

    © 2026 OUT OF HOME AB. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLES.

    OUT OF HOME AB
    LAGERGATAN 1
    415 11 GÖTEBORG
    ORG. NUMMER: 556614-6584